Behúzós Horgászrend
BOJLIS BEHÚZÓS HORGÁSZREND
Tagjaink évi egyszeri 5000 Forint befizetésével horgászhatnak bojlis behúzós módszerrel.
Szabályok:
1. Horgászni bojlis behúzós módszerrel 2 db nyeles készséggel lehet, botonként 1-1 db horoggal.
2. Etetőhajó, elektromos csónakmotor használható. Csak olyan etetőhajó használható, amely a halradar funkciót nem tartalmazza, vagy az kikapcsolható.
3. Csónak használata engedélyezett, a törvényi előírásoknak megfelelően saját felelősségre. A csónakból történő etetés, fárasztás, behúzás a csónakos és parti horgászok zavarása nélkül engedélyezett. Behúzni maximum 100 méter távolságra lehet, de amennyiben a szemközti nádfal ettől közelebb van, akkor legfeljebb az attól visszafele számított 20 méter távolságig szabad, és a nádasba tilos. A horgászzsinór megtörése szintén tilos. A kiválasztott hely nem zavarhatja a csónakos horgászokat.
4. Az etetést csak dőlő bójával szabad megjelölni. A tagok bójája a vízben maradhat, a napijegyes horgász a horgászat befejeztével köteles azt kivenni.
5. Etetett helyet a partra merőlegesen kell kijelölni. Etetni főtt vagy áztatással puhított szemes anyaggal, bojlival, pellettel lehet, maximum 5 kilogrammot.
6. Horogszabadító matrac, nagyméretű merítőszák, sebfertőtlenítő szer megléte alapfeltétel, használatuk kötelező!
7. Halakból terítéket képezni tilos! A bojlis behúzós módszerrel horgászó horgásztárs nem tarthat meg halat. Mérlegelés, fényképezés, fertőtlenítés után minden hal kíméletesen visszahelyezendő.
8. Engedélyváltáskor kell a horgásznak nyilatkoznia a behúzós módszer használatát illetően, ekkor a horgászokmányra bejegyzésre kerül.
9. Alkalmazása:
A bojlis behúzós módszerrel történő horgászatot kötelezően be kell jegyezni a Fogási Naplóba dátum, időpont megjelölésével. Este 18 órától reggel 6 óráig a behúzós módszer megváltoztatására nincs mód, a horgász nem válthat át „nem behúzós”, hagyományos horgászati módszerre. A behúzós módszer befejezése után 8 óra időtartam elteltével horgászhat más, „nem behúzós”, hagyományos módszerrel a horgász.
A módszer megváltoztatásának módja:
- a behúzós horgászat befejezésének rögzítése a Fogási Naplóban.
- mobil bóják vízből való kivétele (tagokra nem érvényes)
- csónak kikötőbe vitele, vagy stéghez lekötése
- kötelező 8 órás időtartam letelte
- a behúzós horgászat befejezésének rögzítése után a behúzás bárminemű módszerrel tilos!
10. Az év folyamán a legnagyobb pontyot bojlis módszerrel kifogó horgász, ha a fogást egy tanú plusz ellenőr vagy vezetőségi tag leigazolja, a következő évben ingyen kapja a területi engedélyt.
11. A behúzós horgászaton kívüli időszakra az egyesületi Házirend érvényes.
12. Az ellenőrök szúrópróbaszerűen ellenőrzik mind a bejegyzéseket, mind a szükséges eszközöket!
Megjegyzés: bojli csaliként történő használata behúzós jegy váltása nélkül is engedélyezett, azonban e behúzós szabályzatban szereplő, bojlis horgászatnál használatos módszerek, engedmények - melyet alapból a Mezőlaki He. Házirend tilt – csak behúzós jegy váltása esetén alkalmazhatóak.
HARCSÁS BEHORDÓS HORGÁSZREND
Tagjaink évi egyszeri 5000 Forint befizetésével horgászhatnak harcsás behordós módszerrel.
Szabályok:
1. Horgászni harcsás behordós módszerrel 2 db nyeles készséggel lehet, botonként 2-2 db horoggal.
2. Etetőhajó, elektromos csónakmotor használható. Csak olyan etetőhajó használható, amely a halradar funkciót nem tartalmazza, vagy az kikapcsolható.
3. Csónak használata engedélyezett, a törvényi előírásoknak megfelelően saját felelősségre. A csónakból történő etetés, fárasztás, behordás a csónakos és parti horgászok zavarása nélkül engedélyezett. Behordani maximum 100 méter távolságra lehet, de amennyiben a szemközti nádfal ettől közelebb van, akkor legfeljebb az attól visszafele számított 20 méter távolságig szabad, és a nádasba tilos. A horgászzsinór megtörése szintén tilos. A kiválasztott hely nem zavarhatja a csónakos horgászokat.
4. Aki harcsázásra a „bójás, szakítózsinóros” módszert alkalmazza, a horgászat befejezését követően a használt eszközök vízből történő kivétele kötelező, beleértve a bója egy helyben való rögzítéséhez használt nagyméretű nehezéket is, a vízben semmi nem maradhat.
5. A harcsára történő horgászat során a partra merőlegesen szabad csak behúzni.
6. A várható hal méretének megfelelő horogszabadító matrac, sebfertőtlenítő szer megléte alapfeltétel, használatuk kötelező!
7. A harcsára történő behordós horgászat során a kifogott ragadozó halakat a He. Házirend szabályainak megfelelően a horgász megtarthatja.
8. Engedélyváltáskor kell a horgásznak nyilatkoznia a behordós módszer használatát illetően, ekkor a horgászokmányra bejegyzésre kerül.
9. Alkalmazása:
A harcsára történő behordós módszerrel történő horgászatot kötelezően be kell jegyezni a Fogási Naplóba dátum, időpont megjelölésével. Este 18 órától reggel 6 óráig a behordós módszer megváltoztatására nincs mód, a horgász nem válthat át „nem behordós”, hagyományos horgászati módszerre. A behordós módszer befejezése után 8 óra időtartam elteltével horgászhat más, „nem behordós”, hagyományos módszerrel a horgász.
A módszer megváltoztatásának módja:
- a behordós horgászat befejezésének rögzítése a Fogási Naplóban.
- a horgászat során vízben használt eszközök (pl. bója, rögzítő súly) vízből való kivétele
- csónak kikötőbe vitele, vagy stéghez lekötése
- kötelező 8 órás időtartam letelte
- a behordós horgászat befejezésének rögzítése után a behordás bárminemű módszerrel tilos!
10. Aki 10 kg feletti rablóhalat fog és ezt egy vezetőségi tag leigazolja, a következő évben ingyen kapja a területi engedélyt. Harcsa esetében ez a haltömeg 20 kilogramm.
11. A behordós horgászaton kívüli időszakra az egyesületi Házirend érvényes.
12. Az ellenőrök szúrópróbaszerűen ellenőrzik mind a bejegyzéseket, mind a szükséges eszközöket!